به گفته برخی کارشناسان، این بی میلی شرکت ها بیشتر به دلیل نزدیکی این استان با ایالت میشیگان ایالت متحده آمریکاست. جایی که هم اکنون خودروهای بدون راننده در شرایطی تقریباً مشابه، در حال گذراندن مراحل آزمایشی خود هستند. بنابراین دیگر لزومی به ترک آمریکا و حضور در انتاریو نمی دیدند.

 

 

 

اما امروز و پس از گذشت تقریباً یک سال، اولین خودروی بدون راننده وارد خیابان ها انتاریو شد. در این پروژه آزمایشی که توسط سه گروه اجرا می شود، نمونه اولیه سه خودروی بدون راننده که توسط دانشگاه واترلو، گروه خودروسازی Erwin Hymer و Blackberry QNX توسعه و تولید شده اند راهی خیابان های این استان خواهند شد و هر کدام مراحل تست خود را خواهند گذراند.

این خودروها شامل اتومبیل سدان هیبریدی Lincoln MKZ، ون Sprinter مرسدس بنز و مدل 2017 Lincoln که به سیستم نرم افزاری بلک بری مجهز است، می شوند.

 

قرار است که در طی این پروژه، این اتومبیل ها مراحل مختلفی را تحت شرایط آب و هوایی مختلف و همچنین در جاده هایی با کیفیت متغیر پشت سر بگذارند. همانطور که انتظار می رود، این خودروها به تکنولوژی ها و تجهیزات پیشرفته ای همچون سنسورها، رادار و سیستم سونار برای زیرنظر گرفتن شرایط و موقعیتی که در آن قرار دارند، مجهزند.

همچنین از آن جایی که مجوز ورود این اتومبیل ها به این استان پرجمعیت کشور کانادا از ژانویه امسال صادر شده است، هیچ محدویتی پیش روی این خودروها نیست.